- today
- favorite 1 polubień
- remove_red_eye 1017 odwiedzin
- comment 3 komentarzy
Cintropur to marka belgijskich filtrów do wody, która szybko zdobyła dużą popularność w Polsce. Z całą pewnością nie można mówić w tym przypadku o tuzinkowych, standardowych rozwiązaniach. Tym, co wyróżnia produkty Cintropur jest przede wszystkim innowacyjność i wydajność. Poznaj ofertę Cintropur.
Filtry do wody Cintropur znajdą swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i wielu gałęziach przemysłu. Te rozwiązania są przeznaczone do wody pochodzącej praktycznie z każdego ujęcia: wodociągowej, deszczowej, studziennej, źródlanej.
Produkty marki Cintropur można podzielić na trzy ważne filary. Pierwszym z nich jest filtracja mechaniczna. Marka posiada duży wybór filtrów narurowych dostosowanych do pracy w warunkach domowych, jak i dużych zakładach. Drugim istotnym filarem jest zapewnienie poprawy właściwości organoleptycznych poprzez oczyszczanie na węglu aktywnym - w ofercie znajdują się również filtry narurowe z takim złożem. Ostatnim z filarów są lampy bakteriobójcze wykorzystujące w swoim działaniu promieniowanie ultrafioletowe.
Obecnie filtry do wody Cintropur są dostępne na całym świecie i mają swoich dystrybutorów w wielu krajach, w tym w Polsce. Oprócz ciekawych rozwiązań o różnych wydajnościach, istnieje pełny dostęp do części zamiennych oraz akcesoriów.
O producencie filtrów Cintropur
Cintropur zdecydowanie wyróżnia się na rynku filtrów narurowych i jest jedną z najpopularniejszych marek tego typu urządzeń filtracyjnych na świecie. Twórcą jest korporacja Airwatec, która zaczęła prężnie działać w 2002 roku właśnie pod tą nazwą.
Jej historia jest jednak znacznie dłuższa, ponieważ sięga 1950 roku. Airwatec wywodzi się z firmy Noël Marquet & Cie. Główna siedziba oraz fabryka znajduje się w Belgii.
Aby zrozumieć filozofię oraz działalność Airwatec, najlepiej jest przyjrzeć się dokładnie nazwie. Pierwszy człon „Air” wskazuje na działalność związaną z filtracją powietrza. Korporacja zajmuje się dystrybucją na rynku luksemburskim i belgijskim produktów VILEDON. Oprócz tego Airwatec sam zajmuje się produkcją własnych produktów do filtracji powietrza. Są to między innymi ramy filtrów AWT oraz system filtracji Airwabox. Urządzenia tego typu można znaleźć w sprzedaży na całym świecie.
Środkowa część nazwy „wa” to skrót od słowa „water”, czyli wody. Odnosi się do marki Cintropur. Airwatec zajmuje się produkcją filtrów wody już od lat 80-tych, proponując rozwiązania do gospodarstw domowych oraz przemysłu. Oferta została stosunkowo niedawno uzupełniona o lampy bakteriobójcze.
Końcówka „tec” odnosi się do działań podejmowanych przez firmę w zakresie wdrażania nowoczesnych technologii. Już od 1986 roku w Airwatec istnieje specjalny dział techniczny, który stale opracowuje innowacyjne rozwiązania w filtracji wody oraz powietrza.
Oferta filtrów do wody Cintropur
Tym, czego z całą pewnością nie można odmówić filtrom Cintropur jest bardzo wysoki standard wykonania oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów. Ogromne, wieloletnie doświadczenie inżynierów pomogło w stworzeniu produktów nietuzinkowych i wydajnych na skalę światową.
Filtry narurowe Cintropur w niczym nie przypominają standardowych rozwiązań składających się z klosza i wkładu, a lampy bakteriobójcze również odbiegają wyglądem od tych, których jest pełno na rynku. Wszystkie rozwiązania i zastosowane komponenty zostały dokładnie przemyślane.
Wszystkie produkty marki Cintropur posiadają certyfikaty potwierdzające wysoką jakość oraz możliwość bezpiecznego i higienicznego zastosowania nawet w przypadku oczyszczania wody przeznaczonej do celów spożywczych.
Filtry narurowe Cintropur
Filtry narurowe to niewątpliwie jedne z najbardziej znanych produktów marki Cintropur. W zależności od rozmiaru filtra narurowego, zmieniają się: przepływ wody, średnice przyłączy, wielkość kloszy oraz wkłady. Istotnym elementem wyróżniającym filtry narurowe Cintropur jest wirówka.
Dzięki wirówce wszystkie duże zanieczyszczenia są strącane w dół klosza podczas przepływu wody przez filtr. Niesie to ze sobą dwie ważne korzyści – po pierwsze duże zanieczyszczenia mechaniczne nie zalegają na powierzchni wkładu, a jego wydajność nie spada tak szybko. Po drugie dzięki rotacyjnemu przepływowi wody, zanieczyszczenia są rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni wkładu.
Nie tylko klosze filtracyjne są bogate w innowacyjne rozwiązania, ponieważ wkładów filtracyjnych Cintropur również nie można uznać za standardowe. Wkłady filtracyjne do oczyszczania wody z zanieczyszczeń stałych są wykonane w formie rękawów filtracyjnych. Wsuwa się je na specjalny nośnik, zwany również supportem.
Nośnik został zaprojektowany w taki sposób, żeby rękaw filtracyjny miał szansę na zatrzymanie jak największej ilości zanieczyszczeń, a przepływ wody nie był hamowany. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kilkukrotnego czyszczenia rękawów filtracyjnych dzięki wykorzystaniu przepływu zwrotnego w filtrze.
Wśród najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą użytkowanie filtrów narurowych Cintropur można wymienić:
- Duży przepływ wody
- Małe spadki ciśnienia
- Trwałość i niezawodność podczas eksploatacji
- Łatwe i szybkie oczyszczanie wkładów filtracyjnych
- Możliwość kontroli stopnia zanieczyszczenia wkładu filtracyjnego dzięki przezroczystemu kloszowi
- Rękawy filtracyjne są rozwiązaniem ekologicznym, a przy tym tanim w eksploatacji
- Powoduje niewielkie spadki ciśnienia
Filtry narurowe Cintropur do domu
Filtry narurowe Cintropur są bardzo chętnie wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Przyczyną montażu jest zazwyczaj chęć ochrony całej instalacji przed zanieczyszczeniami stałymi i awariami, jakie mogą wywoływać. Innym powodem zastosowania filtrów narurowych Cintropur jest ochrona stacji uzdatniania wody zainstalowanej w domu, na przykład zmiękczacza wody. Cząstki mechaniczne mogłyby uszkodzić głowicę sterującą.
Wielkość filtrowanych zanieczyszczeń jest uzależniona od dobranego mikronażu wkładu. Podczas filtracji z wody usuwane są takie zanieczyszczenia jak: piasek, rdza, muł, cząstki korozji, osady, mętność.
Wśród filtrów domowych Cintropur można znaleźć rozwiązania pojedyncze, przeznaczone jedynie do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych, jak choćby jeden z najpopularniejszych modeli filtr Cintropur NW 25 lub sposoby na kompleksowe uzdatnianie wody, jak filtr Cintropur NW 25 DUO-TE, łączący w sobie filtrację mechaniczną oraz filtrację na węglu aktywnym.
Dodatkowe informacje w artykule: Mechaniczne uzdatnianie wody - jaki filtr wybrać?
Filtry narurowe Cintropur do przemysłu
Równie chętnie filtry narurowe Cintropur są wybierane do zastosowań przemysłowych. Można je znaleźć w wielu przedsiębiorstwach, gdzie służą do ochrony: instalacji sanitarnych, maszyn produkcyjnych, filtracji sieci nawadniających, filtracji wody deszczowej, studziennej.
Filtry posiadają wszelkie atesty umożliwiające stosowanie ich także do oczyszczania wody pitnej. Z tego względu są szczególnie chętnie stosowane w placówkach takich jak: szkoły, przedszkola, restauracje, hotele. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdują także w rolnictwie.
Filtry narurowe Cintropur przemysłowe charakteryzują się dużą wydajnością godzinową oraz powodowaniem niewielkich spadków ciśnienia w instalacji. Większość z nich w zestawie posiada manometry oraz zawór spustowy.
O uzdatnianiu wody w przemyśle więcej informacji znajdziesz tutaj: Jak dobrać przemysłową stację uzdatniania wody?
Lampy bakteriobójcze Cintropur
Inną ciekawą propozycją od Airwatec są lampy bakteriobójcze Cintropur. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed skażeniem mikrobiologicznym wody. Urządzenia dezynfekujące tego typu, wykorzystujące do działania promieniowanie ultrafioletowe, można stosować zarówno w przypadku, kiedy już wystąpiły bakterie w wodzie lub profilaktycznie.
O tym, jakie bakterie mogą występować w wodzie dowiesz się z artykułu: Jakie bakterie mogą bytować w wodzie z własnego ujęcia?, natomiast o działaniu promieniowania ultrafioletowego na mikroorganizmy przeczytasz więcej w tekście: Lampy UV do wody - jak dokładnie działają?
Lampy UV Cintropur tak samo dobrze sprawdzą się przy dezynfekcji wody deszczowej i z własnego ujęcia, jak i wody wodociągowej. To również dobry sposób na dezynfekcję wody magazynowanej przez dłuższy czas w zbiornikach, na przykład kamperach lub łodziach.
Choć w lampach UV Cintropur znajdziemy standardowe elementy występujące w każdej lampie bakteriobójczej, takie jak: żarnik, osłona żarnika, zasilacz, to jednak mimo wszystko wyglądem bardziej przypominają filtry narurowe. Co ciekawe, sposób montażu jest praktycznie taki sam jak w przypadku filtrów narurowych.
Żarnik UV jest ukryty wewnątrz nieprzezroczystego klosza, dzięki czemu nie dochodzi do rozproszenia promieni ultrafioletowych. Promiennik jest bezpośrednio połączony z zasilaczem, co ma przyspieszyć i zapewnić duży komfort wymiany komponentu.
Do najważniejszych zalet lamp UV Cintropur można zaliczyć:
- Niewielki rozmiar
- Łatwy montaż oraz serwis
- Lampę bakteriobójczą można zainstalować w pionie
- Ogranicznik przepływu wpływa na dokładność dezynfekcji
- Możliwość połączenia lampy bakteriobójczej z innymi etapami filtracji, jak filtracja mechaniczna lub na węglu aktywnym
Niezawodna filtracja wody z Cintropur
Belgijska marka Cintropur to filtry narurowe i lampy bakteriobójcze, które w pełni spełnią swoją rolę w oczyszczaniu wody do celów przemysłowych i domowych. Urządzenia są doceniane za trwałość, solidne wykonanie oraz niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Każdy z filtrów jest wykonywany z największą precyzją, a każdy komponent starannie dopasowywany. Wysoka jakość przekłada się na skuteczną filtrację. Warto przemyśleć wybór tej marki.
Komentarze (3)