- today
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 261 odwiedzin
- comment 3 komentarzy
Cintropur to belgijski producent filtrów do wody, które zyskały olbrzymią popularność na polskim rynku. W ofercie tej marki, poza standardowymi rozwiązaniami, znajdują się przede wszystkim innowacyjne filtry mechaniczne o bezkonkurencyjnej wydajności. Jeśli więc szukasz urządzeń , które skutecznie przygotowują wodę do dalszych procesów uzdatniania, sprawdź koniecznie ofertę Cintropur i poznaj unikalne sposoby na czystą wodę.
Trochę historii, czyli droga Cintropur na pozycję lidera na rynku uzdatniania wody
Biorąc pod uwagę aktualną pozycję Cintropur na rynku urządzeń do uzdatniania wody, określenie firmy jako jednego z najbardziej znanych producentów urządzeń filtracyjnych na świecie, wcale nie wydaje się przesadą. Marka należąca do grupy Airwatec istnieje formalnie dopiero od 2002 roku, ale jej początki sięgają już lat 50. XX wieku. Więcej na temat Cintropur znajdziesz w jednym z pierwszych artykułów na blogu: Cintropur - poznaj markę popularnych filtrów narurowych. Sprawdź, co się zmieniło od tamtego czasu.
Aktualna oferta Cintropur jest niewiarygodnie rozbudowana i obejmuje szeroki wachlarz urządzeń przeznaczonych do uzdatniania wody. Belgijskie filtry mechaniczne sprawdzają się zarówno do użytku domowego, jak i w aplikacjach przemysłowych, więc znalezienie rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownikach nie stanowi żadnego problemu. W tym miejscu warto też dodać, że wszystkie produkty Cintropur są wytwarzane na terenie Europy.
Poznaj produkty, czyli aktualna oferta Cintropur
Cintropur oferuje aktualnie trzy skuteczne sposoby uzdatniania wody, do których zaliczają się:
- Mechaniczna filtracja cząsteczek stałych
- Chemiczna filtracja na węglu aktywnym
- Odkażanie promieniami ultrafioletowymi
Producent gwarantuje też swoim klientom bieżący dostęp do oryginalnych części zamiennych (głowice do filtrów Cintropur, systemy połączeniowe, klosze do filtrów Cintropur, klucze do filtrów, mocowania, uszczelki, złączki, manometry, supporty i wiele innych) oraz dostarcza wiele akcesoriów wspomagających pracę instalacji uzdatniającej wodę.
Dlaczego produkty Cintropur wyróżniają się na rynku?
Nie ulega wątpliwości, że rynek urządzeń do filtracji mechanicznej jest dziś mocno nasycony. Co zatem sprawia, że produkty Cintropur cieszą się niesłabnącym powodzeniem w Polsce i w Europie? Największym wyróżnikiem jest w tym przypadku nieszablonowe podejście do tematu uzdatniania wody.
Mechaniczne filtry narurowe Cintropur charakteryzują się bowiem innowacyjną konstrukcją. Nawet dla osób niezaznajomionych z tematem, już na pierwszy rzut oka różnią się od standardowych filtrów mechanicznych zbudowanych z klosza i wkładu filtracyjnego. Nie inaczej prezentują się w portfolio Cintropur bakteriobójcze lampy UV. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej rozwiązaniom proponowanym przez tego znanego belgijskiego producenta.
Filtry narurowe Cintropur
Najbardziej znanym produktem Cintropur są od samego początku istnienia firmy różnej wielkości filtry narurowe. Element, który najbardziej wyróżnia te urządzenia na rynku to wirówka strącająca zanieczyszczenia w dół klosza podczas przepływu wody przez filtr. Dzięki takiemu rozwiązaniu pierwsze duże cząsteczki stałe nie zalegają niepotrzebnie na powierzchni wkładu, więc jego wydajność dłużej pozostaje na pierwotnym poziomie. Ponadto, rotacyjny przepływ wody równomiernie rozprowadza zanieczyszczenia po całej powierzchni wkładu.
Oprócz niestandardowych kloszy filtracyjnych, Cintropur stosuje również wkłady filtracyjne w formie rękawów filtracyjnych, wsuwane na specjalny nośnik. Dzięki supportowi (inna nazwa nośnika) rękaw filtracyjny może zatrzymać maksymalną ilość zanieczyszczeń bez hamowania przepływu wody. W ten sposób otrzymano możliwość kilkukrotnego czyszczenia rękawów filtracyjnych na zasadzie przepływu zwrotnego w filtrze narurowym.
Cintropur oferuje swoim klientom zarówno filtry domowe, jak i przemysłowe. Te pierwsze znajdują zastosowanie jako zabezpieczenie instalacji przed zanieczyszczeniami stałymi oraz chronią podzespoły przydomowej stacji uzdatniania wody (np. głowicę sterującą) przed szkodliwym działaniem piasku, mułu, czy nawet kawałków rdzy. Wśród filtrów Cintropur przeznaczonych do zastosowań domowych na pewno warto rozważyć zakup:
- Cintropur NW 25 o wydajności 5,5 m³/h i średnicy przyłącza 1 cal (lub 3/4 cala); jeden z najpopularniejszych modeli tego producenta
- Cintropur NW 25 TE-CTN o wydajności 0,5 m³/h i średnicy przyłącza 1 cal; posiada pojemnik na złoże i do uzdatniania wykorzystuje węgiel aktywny lub polifosforan
- Cintropur NW 25 DUO-TE o wydajności 0,5 m³/h i średnicy przyłącza 1 cal; obniża mętność, eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne, poprawia walory organoleptyczne i lekko zmiękcza wodę
Przemysłowe filtry narurowe Cintropur nadają się do ochrony instalacji sanitarnych, elementów maszyn produkcyjnych, sieci nawadniających, a także systemów filtracji deszczówki. Modele przemysłowe mają większą wydajność godzinową, a większość modeli posiada w zestawie manometry oraz zawór spustowy. Ponieważ przemysłowe filtry narurowe Cintropur posiadają atesty i certyfikaty jakościowe sprawdzają się też w placówkach oświatowych i w branży HoReCa. Wśród urządzeń do zastosowań przemysłowych na szczególna uwagę zasługuje:
- Cintropur NW 50 o wydajności 20 m³/h i średnicy przyłącza 2 cale
- Cintropur NW 650 o wydajności 25 m³/h i średnicy przyłącza 2 ½
- Cintropur NW 500 TE o wydajności 2 m³/h i średnicy przyłącza 2 cale: wyposażony w dyspozytor z sitkiem; uzdatnia wodę wykorzystując węgiel aktywny lub polifosforan
Lampy UV Cintropur - odkażająca moc promieniowania ultrafioletowego
Oprócz filtrów narurowych Cintropur wypuścił na rynek doskonałe lampy bakteriobójcze, które zabezpieczają wodę przed skażeniem mikrobiologicznym. Dezynfekujące właściwości tego typu urządzeń wynikają z zastosowania promieniowania ultrafioletowego. W ogólnym ujęciu temat został rozwinięty w jednym z poprzednich artykułów: Lampy UV do wody - jak dokładnie działają. Posiadaczy takiego urządzenia zachęcamy również do przeczytania poradnika: Serwis lampy bakteriobójczej - ABC eksploatacji lampy UV.
Choć typowa lampa UV Cintropur jest zbudowana z żarnika, osłony żarnika i zasilacza, to wyglądem przypomina filtr narurowy. Oba urządzenia łączy także podobny sposób montażu.
Lampy UV Cintropur sprawdzają się do dezynfekcji doraźnej i profilaktycznej, zarówno w przypadku wody wodociągowej, studziennej, jak i deszczowej. Wśród największych zalet tych urządzeń warto wymienić:
- Mały rozmiar
- Łatwy montaż i serwis
- Możliwość instalacji w pozycji pionowej
- Dokładność dezynfekcji (ograniczniki przepływu)
- Opcja połączenia z filtrami mechanicznymi lub filtrami z węglem aktywnym
O tym, jak usuwać bakterie z wody (głównie studziennej) posłuchasz w zamieszczonym poniżej filmie. Przeczytaj również: Bakteria Legionella w wodzie - jak ją usuwać?
Wśród produktów z tej kategorii warto zwrócić uwagą na bakteriobójcze lampy Cintropur 2100 o konstrukcji bazującej na schemacie budowy kultowego filtra narurowego Cintropur NW 25. Takie rozwiązanie pozwoliło na znaczne ograniczenie wymiarów urządzenia bez obaw o utratę jego wydajności. Z kolei lampa Cintropur DUO-UV to bardziej rozbudowana wersja poprzedniego modelu. Dzięki unikalnej konstrukcji tego urządzenia możliwe jest połączenie sterylizacji promieniami UV z filtracją mechaniczną. Lampa Cintropur DUO-UV o wydajności 2 m³/h jest przeznaczona do montażu w gospodarstwach domowych oraz w małych zakładach przemysłowych. Na koniec warto też rozważyć zakup lampy Cintropur TRIO-UV, w której dezynfekcję poprzedzono prefiltracją mechaniczną i węglową! Poza eliminacją zanieczyszczeń mikrobiologicznych, urządzenie usuwa też cząstki mechaniczne i redukuje mętność. Tym samym, doskonale sprawdza się w zastosowaniach domowych zapewniając kompleksowe oczyszczanie wody.
Cintropur - synonim czystej i świeżej wody dla domu i przemysłu
Filtry narurowe oraz lampy bakteriobójcze UV Cintropur sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nieskazitelnie czysta woda ma nadrzędne znaczenie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, urządzenia Cintropur eliminują z wody nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne i biologiczne.
Komentarze (3)