Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas!
+48 882 828 160
Filtruj według
Dostępność
Marka
Waga
Cena
Wkład
Ultrafiltracja
Ultrafiltracja jest doskonałą metodą filtracji wody spożywczej w gospodarstwach domowych, w których wysoka twardość wody nie jest dokuczliwa, a sama jakość potrzebuje jedynie doszlifowania. Ultrafiltracja jest procesem, podczas którego nie jest wytwarzany odrzut do kanalizacji. Urządzenia tego typu nie powodują spadków ciśnienia. Membrana ultrafiltracyjna usuwa z wody większość bakterii i wirusów, jednak pozostawia w niej minerały. Urządzenie ultrafiltracyjne montuje się pod zlewem w kuchni.
Ultrafiltracja jest procesem membranowym, podczas którego duże cząsteczki zostają zatrzymane przez membranę, a woda wraz z mniejszymi cząsteczkami przechodzi dalej. Membrana ultrafiltracyjna przepuszcza cząstki soli, wody. Zatrzymywane są białka, polisacharydy, wirusy, barwniki, enzymy.
Warto pamiętać, że przy zastosowaniu ultrafiltracji nie wolno wykorzystywać wody charakteryzującej się wysokim stopniem twardości. Duża ilość soli wapnia i magnezu może szybko zapchać membranę ultrafiltracyjną, przez co będzie się nadawała do wymiany już po kilku miesiącach, a nie latach.
Oprócz membrany ultrafiltracyjnej w urządzeniach znajdziemy także wstępny filtr oczyszczający wodę z cząstek mechanicznych oraz filtr z węglem aktywnym, który poprawia walory smakowe i zapachowe wody.
Ultrafiltracja jest procesem szeroko stosowanym w przemyśle. To rozwiązanie uzdatniania wody jest wykorzystywane między innymi w: mleczarstwie, przemyśle spożywczym, przemyśle metalurgicznym, przemyśle tekstylnym i farmaceutycznym.
Ultrafiltracji nie należy stosować jako alternatywę odwróconej osmozy, ponieważ dane rozwiązania różnią się od siebie i sprawdzą się w wybranych sytuacjach. Jeśli jednak jesteś przeciwnikiem systemów RO ze względu na produkcję odrzutu do kanalizacji oraz redukcję wapnia i magnezu w wodzie, możesz wybrać właśnie to rozwiązanie.