Top Horizontal Menu
Categories Title Background
Cart Background
Product Name Color
Price Color
NEW label Background
SALE label Background
Button Background
Reset

Hide this block from Back-office after setting colors.

Filtruj według

Dostępność

Waga

  • 30 kg - 55 kg

Cena

  • 1 590,00 zł - 1 890,00 zł

Kolumny filtracyjne

Kolumny filtracyjne, zwane również często sedymentacyjnymi, to wydajny sposób usuwania zanieczyszczeń mechanicznych z wody. Kolumny filtracyjne można stosować ze standardowymi filtrami mechanicznymi lub zamiast nich. Sprawdzają się tak samo dobrze w zastosowaniach przemysłowych, jak i w gospodarstwach domowych. 

W tych urządzeniach możemy mieć do czynienia z kilkoma rodzajami stosowanych złóż. Najpopularniejszym jest piasek kwarcowy, jednak czasem spotyka się również złoża mieszane, hydroantracyt, złoża kilkuwartswowe, a nawet złoża z recyklingowanego szkła. Za najbardziej skuteczną, wydajną i przede wszystkim sprawdzoną odmianę uważa się jednak piasek kwarcowy. 

Te urządzenia doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których należy przefiltrować wodę powierzchniową lub głębinową. Podczas filtracji z wody usuwane są między innymi: glony, resztki roślin, piasek, żelazo, cząstki stałe pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

Kolumny filtracyjne składają się z butli ciśnieniowej zasypanej złożem oraz głowicy sterującej. Wymagają podłączenia do odpływu kanalizacji, a jeśli posiadają automatyczną głowicę sterującą, to również do prądu. 

Ogromną zaletą tych produktów jest ich trwałość. W dodatku nie są drogie i uciążliwe w eksploatacji. 

Wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne, które pozostaną na złożu w kolumnie filtracyjnej można usunąć za pomocą płukania przeciwprądowego. Do regeneracji nie są potrzebne żadne dodatkowe preparaty.  Sama żywotność złoża jest w dużej mierze zależna od typu i ilości występujących w wodzie zanieczyszczeń. 

Warto zwrócić uwagę, że kolumny filtracyjne są wykorzystywane nie tylko do usuwania cząstek mechanicznych. W niektórych przypadkach dobrze sprawdzają się do redukcji wysokiego stężenia żelaza oraz manganu. 

Usunięcie tych pierwiastków z wody za pomocą kolumny filtracyjnej jest możliwe tylko przy spełnieniu konkretnych warunków. Przede wszystkim musi zachodzić odpowiednie napowietrzanie. Niemniej ważna jest wartość pH. Co ciekawe, niektóre złoża stosowane w kolumnach mogą odfiltrować nie tylko żelazo i mangan, ale też amoniak.

Kolumny filtracyjne są często wykorzystywane jako proces wstępnej filtracji wody przed odżelaziaczem. 

Podkategorie

Aktywne filtry

arrow_upward